SAWTEQ S-320 flexTec - tilpasset kutting i stor skala
Med SAWTEQ S-320 flexTec revolusjonerer HOMAG kapp, og muliggjør svært fleksibel produksjon basert på enkeltordre eller kundespesifikke behov. Den innovative kuttecellen er spesielt designet for å bearbeide enkeltpaneler og omskriver helt flyten av deler - enten som en selvstendig løsning eller sammenkoblet med lager. Maskinkonseptet tillater fullstendig automatiserte prosesser, og kan operere helt autonomt over lange perioder. Fleksibiliteten og friheten gir ansatte tid og mulighet til å utføre andre verdiskapende oppgaver.
HOMAG platesager i SAWTEQ serien brukes i mange produksjoner og verksted i dag - også i Norge. For å øke effektiviteten til sagen, kan flere eksisterende og nye sager utvides med et automatisert platelager fra STORETEQ serien
Et platelager integrert mot sagen gir følgende fordeler:
- Platelageret er velorganisert, og mindre tid går med til leting og håndtering
- Systemet har oversikt over platenes lokasjon på lageret samt kvantum og gir god materialflyt fra innkjøp til produksjon.
- Eksakt oversikt over lagerstatus kan gi redusert størrelse på varelageret og mindre ukurans
- Økt materialutnyttelse og mindre kapp
- Reduserte personalressurser - saghåndteringen og materialhåndtering er frakoblet
- Redusert risiko ved materialhåndtering
For å automatisere ytterligere har HOMAG SAWTEQ S-300 flexTec integrert robot for håndtering av arbeidsstykket og avstabling. Dette gir mulighet for å kjøre helautomatiserte skift, og vil øke kapasiteten vesentlig. (likevel om sagen har påmontert robot kan den fortsatt betjenes manuelt som en tradisjonell platesag)