Ny EDGETEQ S-300 til BICO Bygg Bygg & innredning
Vela AS har levert ny HOMAG EDGETEQ S-300 / Optimat KDF 450C kantlistmaskin til Bico Bygg og Innredning i Kristiansand.
Vela AS har levert ny HOMAG EDGETEQ S-300 / Optimat KDF 450C kantlistmaskin til Bico Bygg og Innredning i Kristiansand
Maskinen representerer det nyeste innen kantlistteknologi, og gir Bico mange fordeler i produksjonen og høy kvalitet på sluttproduktet. Maskinen er utstyrt med blant annet fleksibel mating (8–14 m/min), Q65 N limpåføringsenhet som har hurtigbytte mellom EVA- og PUR-lim, samt automatiske justeringer av aggregater som gir rask omstilling og høy brukervennlighet. Det hele styres via det moderne HOMAG PowerTouch 24" systemet med intuitiv betjening og oversiktlig visualisering.
For å sikre topp kvalitet i bearbeidingen er maskinen utstyrt med aggregater som:
- Kantmagasin for ruller og strimler
- IR- forvarming av emner – for optimalt limfeste
- QA65 N limpåføringsaggregat – presis og fleksibel liming med hurtigbytte mellom EVA- og PUR-lim
- Trykksone med tre valser med stillbart trykk – stabil og jevn trykk
- Endekappaggregat - over/underfres med rett og fas kapping for presis etterbearbeiding
- Freseaggregat med to radier, fas og rett med automatisk posisjonering
- Postformingsaggregat med radie og fas med automatisk posisjonering
- Limskrape
- Profilskrape til ABS list
- Spraysystem for antiheft, beskyttelse og polerings veske
- Poleringsaggregat for en perfekt sluttfinish
Med denne investeringen får Bico en kantlistmaskin som kombinerer høy produktivitet med god brukervennlighet og kvalitet på sluttproduktet.
Vi i Vela setter stor pris på tilliten og gratulerer Bico med nytt produksjonsutstyr som vil bidra til å styrke både effektivitet og leveransekvalitet fremover